lidsky-hlas-fb-cover-v0

Začínáme zkoušky na novou premiéru: LIDSKÝ HLAS

LIDSKÝ HLAS

LA VOIX HUMANIE

Francis Poulenc & Jean Cocteau

OPERA

Inscenace je nastudována v češtině.

Délka představení: 55 minut bez přestávky

Režie: Milan Lukáš Šnajdr

Účinkující: Tamara Morozová, Jan Dušek

Mladou ženu opustil milenec. Nebo ho opustila ona? Telefonát je její poslední pokus o vrácení času, znovu vyvolání dobrých i zlých vzpomínek a její pomstou na něm i záměrným trýzněním vlastní duše. Sama neví co od posledního telefonátu chce. První telefonát je omyl. Ve sluchátku se ozývají cizí hlasy což Ženu velice stresuje a vybíjí si svoji zlost na telefonistce, která špatně spojila hovor. Žena v zoufalství polyká léky a zapíjí je alkoholem. Vydává tak sebe samu na pospas devastujícím účinkům omamných látek. Co je skutečné a co je jen halucinace? Konečně se ve sluchátku ozve vytoužený hlas.

Ženou zmítají silné emoce podpořené léky a alkoholem. Pláče, rozbíjí věci, které jí přijdou pod ruce. Když telefon opět zazvoní, vrhne se k němu.

Už není schopna své emoce udržet pod kontrolou. Její jednání jsou zkratovitá, chvílemi ani neví, kde se nachází. Omamné látky vykonávají na Ženě dílo zkázy.

Silně omámena se pokouší obléct si šaty, obout boty, natáhnout rukavice. Snaží se nalíčit si obličej, snad chce za mužem osobně. Chce vypadat co nejlépe. Její pohyby jsou však nekoordinované a veškeré marné. Čím více se snaží, tím hůř vypadá. Telefon zazvoní.

Uprostřed zdevastovaného pokoje stojí žena. Kolen ní se na podlaze válí rozbité sklo, převrácený nábytek, rozházené věci. Už nemůže, nechce! „Miluji tě,“ zazní několikrát do prázdna než….

Účinkující:

Soprán: Tamara Morozová

Klavír: Jan Dušek

Inscenační tým:

Dramaturgie: Vojtěch Orenič

Hudební nastudování: Jan Dušek

Scéna: Pavlína Chroňáková

Kostýmy: Milan Lukáš Šnajdr

Mistr světla a zvuku: Patrik Ferra

Více informací na: www.lidskyhlas.eu