Divadlo Apropo

Činoherní i loutkové, převážně autorské divadlo.

Stálá scéna Divadla Apropo – komorní divadélko pro činohru,
loutkohru, autorská čtení i koncerty.

Open Air scéna “Pod věží”
Sklepní scéna “Alchymistický sklep”

Jánský vršek 8, Praha 1
– ukázat na mapě –

Principál: Filip Jan Zvolský
tel: 725 952 652


Motto:
I s malým divadlem se dají hrát velké kašpařiny!

Divadlo APROPO – Ateliér PROzy a POesie

Divadlo Apropo je převážně autorské divadlo, které uvádí činohru, loutkohru, kabaret, site-specific projekty a cokoli dalšího co fantazie umožní. Soubor sestává především z absolventů hereckých škol (VOŠH, JAMU, Konzervatoře atp.) Významnou částí tvorby divadla jsou též představení pro děti a mládež. Divadlo zahájilo svoji činnost v roce 2000 a od roku 2012 má svou stálou scénu v rámci Muzea alchymistů a mágů staré Prahy na Jánském vršku 8.

Divadlo APROPO – divadlo pro děti i dospělé

Divadlo Apropo založil v roce 2000 Filip Jan Zvolský s Markem Poppem jakožto autorská dvojice. Zahajovacím představením bylo uvedení Pašijí 1.4.2000. Od té doby Divadlo APROPO spolupracovalo již s mnoha institucemi, jako je Nadace rozvoje občanské společnost, společnost Člověk v tísni, Správa pražského hradu, Městská část Praha 1, Nedomysleno, zámek Doudleby nad Orlicí, Muzeum pražských pověstí a strašidel a Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy. Mezi nejznámější počiny Divadla APROPO patří každoroční “Živý Betlém” u Lorety (dříve na Pražském Hradě ) a pašijové hry “Jidáši, kam jdeš?” (na Hradě, či v Sovových mlýnech). V repertoáru divadla je též unikátní alchymistická show “Oživlá laboratoř”, netradiční divadelní zážitek “Vánoce na zámku” v Doudlebách nad Orlicí, nebo site specific project vytvořený pro prostory Muzea alchymistů “Nefaust”. Významnou součást tvorby Divadla APROPO pak tvoří pohádková, převážně loutková, představení pro děti a loutková představení pro dospělé. Divácky vyhledávaný je autorský kabaret “Erární baret”.

Divadlo APROPO – prostor pro každého

Divadlo Apropo je součástí Muzea alchymistů a mágů staré Prahy. Má hlavní divadelní sálek Al-Iksír, divadelní klub a prostor pro performance v “Alchymickém sklepě” a open air scénu “Pod věží”.  Sál divadla je  komorní divadelní prostor vhodný pro inscenace o málo hercích, pro šansonové a jiné akustické koncerty, pro autorská čtení, kabarety, divadlo pro děti, loutkové divadlo a cokoli co vás napadne a co se vejde. Se svojí kapacitou 35 diváků patří mezi nejmenší divadelní prostory, které však každého divadelníka i diváka upoutají svoji atmosférou a velmi intenzivním kontaktem diváka s účinkujícím.

Aktuality

NEFAUST

24.4.2024 ve 20:00 ožilo Muzeum alchymsitů naším site specific Nefaust. Navštivte nejbližší reprízy 16.5., 22.5., 12.6. a 18.6.  

Číst »

Erární baret: 230,- / 150  Kč
Kabaret Časohled: 250,- / 150 Kč

Rakvičkárna, Romeo a Folie a Po Fredereikovi: Vstupenky na GoOut

HaPrDáns: Vstupenky na místě


VSTUPENKY ONLINE ZDE

Pohádky v divadle: 100,- Kč / osobu

Oživlá laboratoř: 120,- Kč / osobu

Děti do tří let zdarma


VSTUPENKY ONLINE ZDE