Alchymistická hospůdka Kellyxír
Jánský vršek 8, Praha 1
– ukázat na mapě –
Tel. na bar: 277 016 845
E-mail: kellyxir2020@gmail.com

Otevřeno denně:
Po – Čt: 13:00 – 22:00
Pá: 13:00 – 23:00
So + svátky: 11:00 – 23:00
Neděle: 11:00 – 22:00

červenec a srpen 11 – 23 denně

(V případě zájmu konec dle potřeby)

Úsměv a zážitek ke každému nápoji i pokrmu

I tak by se dala popsat základní nabídka alchymistické hospůdky Kellyxír.

A proč zrovna alchymistické? Stačí se podívat na vzhled a hned je to jasné. Po stropě se vine potrubí vedoucí přímo z půdní laboratoře, kde vyrábíme všelijaké životadárné elixíry. Z něj poté na baru vše stáčíme a testujeme na lidech. Po stěnách jsou vyobrazeny alchymistické výjevy a z výklenku Vás sleduje sám císař Rudolf II, tak, jak jej z ovoce a zeleniny sestavil Giuseppe Arcimboldo.

A kde se tu veškerá ta alchymistická výzdoba vzala? Kellyxír je součástí Muzea alchymistů a mágů staré Prahy, které zas je součástí legendy, či spíše historické skutečnosti, že v domě, kde se muzeum nachází, žil slovutný alchymista Edward Kelley. Právě z jeho laboratoře pocházejí naše nápoje. A vězte, že po návštěvě muzea budete chtít ještě chvíli setrvat v tomto kouzelném světě alchymie – k tomu je Kellyxír tím nejlepším místem.

A co Vám z našeho potrubí s úsměvem a zážitkem nabídneme?

Ze všeho nejraději koktejly podávané stylově v alchymistických baňkách, ve kterých to ještě bublá a kouří se z nich, jak se ve světě alchymie sluší a patří. Nabídneme Vám rádi i horké nápoje, dále pak pivo, víno, nealko a mnoho drobných i větších dobrot z kuchyňské nabídky samotné lady Kelleyové. Vše ovšem nejlépe nastudujete v naší nabídce přímo zde a nebo ještě lépe, přímo u našich stolů, ať již uvnitř, nebo na zahrádce v kouzelném prostředí jednoho z nejkrásnějších pražských dvorků. Tamtéž se pak za letních večerů můžete těšit též na koncerty a divadlo pod širým nebem. Kulturu však nabízíme celoročně v našem Divadle Apropo. A pokud hledáte místo pro Vaše oslavy, firemní párty či jen setkání romantická anebo přátelská, již více nehledejte – Kellyxír je tu pro Vás den co den!

Aktuality

Degustace vína

30.5. 2023 v 19.00 Vstupné 550,- Rezervace 777 408 321 Po měsíční pauze Vás opět zveme na degustaci vína v netradičních prostorách alchymistického

Číst »