Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
Jánský vršek 8, Praha 1
– ukázat na mapě –
Pokladna – tel.: 277 016 844
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 20:00

Vstupné základní: 
Dospělí: 220 Kč 
Studenti: 160 Kč 
Děti a důchodci: 90 Kč 
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 490 Kč 
Dítě v rodině navíc: + 40Kč


Motto:
K magii vede mnoho cest, od ní jen jedna jediná!

Muzeum alchymistů – brána do alchymistické Prahy dob Rudolfa II

Praha je zlatá, tajemná a stověžatá a to vše i díky alchymistům, kteří k ní patří zcela neodmyslitelně. Pozlacena jejich kamenem mudrců vyrobeném v jedné ze sta věží snad ve věži Mihulka, snad v Kelleyho věži v domě U osla v kolébce v tajemné laboratoři.

Právě do ní se dostanete při návštěvě Muzea alchymistů a mágů staré Prahy, kde nahlédnete pod pokličku kotlů rudolfínských alchymistů.

Nejprve se ponoříte do moudrých textů o alchymistech, alchymii i osobnostech s alchymií spojených ať již jde o alchymisty samé, či nečekaně například Karla IV či Williama Shakespeara.

Projdete magickou místností Faustova domu a pak lehce zasvěceni vystoupáte po spirále života vzhůru k nebesům.

Spirálou života myslíme točité schodiště postavené Kelleym v 16. století a takřka v nebesích, na půdě mezi trámy z dob rudolfinských naleznete autentickou atmosféru laboratoře jednoho z nejslavnějších rudolfinských alchymistů magistra Edwarda Kelleyho, který v tomto domě skutečně žil. I z jeho životního příběhu pochopíte, že „K magii vede mnoho cest, od ní jen jedna jediná…”

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum má spolu s Alchymistickou hospůdkou Kellyxír tři části.

Přízemí je “in”: informativní a interaktivní.

Tak jako adept alchymie stráví první roky čtením a bádáním, tak i pro vaše první okamžiky jsou připraveny informace o alchymii i alchymistech od předních odborníků, včetně profesorů Univerzity Karlovy. Najdete zde také nejrůznější interaktivní exponáty a můžete vstoupit do tajemné místnosti Faustova domu, kde najdete jednak pověsti o alchymistech i mázích staré Prahy, ale také základní motto našeho muzea: “K magii vede mnoho cest, od ní jen jedna jediná”. Kam ona jediná cesta vede Vám naznačí nohy Doktora Fausta odnášeného čertem dírou ve stropě do pekel.

Půdní laboratorium Edwarda Kelleyho: 

Poté co zdoláte 60 schodů jednoho z nejstarších dřevěných schodišť v Praze, které měl v 16. století navrhnout sám Edward Kelley, vstoupíte do laboratoře tohoto slavného alchymisty. Ten zde žil poslední tři roky života a zanechal zde, i v celé Praze nezapomenutelné stopy. První místnost laboratoře slouží jednak jako skladiště, knihovna, ale především jako čekárna pro ty kdo chtějí vstoupit do laboratoře. Takto zde čeká Rudolf II, John Dee, ale i William Shakespeare. Pokud pochybujete o jeho místě zde, naslouchejte pečlivě výkladu průvodce, který Vás provede celou půdní části expozice. Druhá místnost pak je samotnou laboratoří, kde uvidíte výrobu homunkula, pece, křivule, můžete si zadměchat měchem, i prohlédnout kostru pod lupou, zahlédnete i spoustu zvířat na pokusy a především uvidíte zastavený výbuch, kterému osobně přihlíží Edward Kelley.

Alchymistická hospůdka Kellyxír:

Návrat zpět do 21. století může být velmi únavný. Proto ještě chvilku setrvejte ve světě alchymistů a naberte sil z elixírů v alchymistické hospůdce Kellyxír, kde máte se vstupenkou z muzea slevu.

Samostatné stránky Kellyxíru naleznete zde.

FAQ

Často kladené dotazy

Dospělí: 220 Kč
Studenti: 160 Kč
Děti a důchodci: 90 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 490 Kč
Dítě v rodině navíc: + 40Kč

(Slevy se nesčítají)

Praguecard: 20%
Přažská “tramvajenka”: 20% 
ITIC: 20%
Skupiny nad 15 osob: 20%
ZTP: 50% sleva, ZTP+P 50% sleva + doprovod zdarma
S účtenkou z Kellyxíru 20% sleva

Zvýhodněná dvojvstupenka i do Muzea pražských pověstí a strašidel

Dospělí: 310 Kč
Studenti: 220 Kč
Děti a důchodci: 130 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 700 Kč
Dítě v rodině navíc: + 60Kč

Zvýhodněná čtyřvstupenka i do Muzea pražských pověstí a strašidel, Muzea Karlova mostu a na plavbu lodičkou do Pražských Benátek

Dospělí: 650,- Kč
Studenti: 560,- Kč
Děti a senioři: 450,- Kč
Rodina: 1670,- Kč

Zvýhodněná Trojvstupenka též do Muzea pražských pověstí a strašidel a Muzea Karla Zemana

Dospělí: 450,- Kč
Studenti: 310,- Kč
Děti a senioři: 230,- Kč
Rodina (2+2 i 2+1) 960,- Kč