Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
Mostecká 18, Praha 1
– ukázat na mapě –
Pokladna – tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 22:00

Vstupné základní: 
Dospělí: 190 Kč 
Studenti: 140 Kč 
Děti a důchodci: 95 Kč 
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 440 Kč 
Dítě v rodině navíc: + 40Kč

Motto:
K nám se strachem, od nás s úsměvem.

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy!

Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy. Tajuplná podzemní ulička duchů, která je vybudována na úrovni dřívějších středověkých ulic, nabízí atmosféru půlnoční Prahy před dávnými lety.

Osvobozená od hluku aut a záře neonů ve svých temných zákoutích skrývá ta nejslavnější pražská strašidla. Jsou bezhlavá, kostlivá, zamilovaná i exotická, zkrátka taková, jaká již po staletí přežívají mezi námi díky legendám a příběhům, předávaným z generace na generaci. A protože strašidla neznají nudu, zahrají si s vámi na schovávanou. Hravá je i vstupní část expozice, kde si můžete přečíst v obří knize pověstí tolik dávných příběhů, kolik vám bude libo, ale především se za pomoci interaktivních exponátů přenést přímo do světa pověstí.

Věřte, že až se vrátíte do 21. století, uznáte, že naše heslo „K nám se strachem, od nás s úsměvem“ platí i pro vás.

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum má dvě části: Podzemní uličku duchů a přízemní interaktivní část věnovanou především pověstem a jejich rozehrání.

Podzemní ulička duchů

Ve sklepních prostorách, jejichž součástí je i sklep ze 12. století , je vybudována ulička s několika zákoutími, která evokují atmosféru půlnoční Prahy před mnoha staletími. V této uličce se pak setkáte s 25 nejznámějšími pražskými strašidly. Některá uvidíte přímo, ale mnoho jich je poschovávaných všude okolo Vás. Vykukují z oken, jsou za pootevřenými dveřmi, vrhají stín na stěnu, a nebo letí kdesi u stropu. Abyste je našli, určitě využijte mapičku na vaší vstupence, která napoví kde a koho máte hledat. Bylo by škoda nevidět vše, než projdete branou Domu u poslední lucerny, který je prahem do jiných světů – do světa aut, neonů a shonu 21. století.

Přízemní interaktivní část

Není strašidel bez pověstí, tak jako není pověstí bez strašidel. Proto se určitě v přízemí seznamte alespoň s těmi nejznámějšími pověstmi, které vám nabízí tajná knihovna Ducha Prahy – Genia Loci Pragensis. Využít můžete též audioprůvodce v podobě aplikace Mysteria Pragensia. Pokud si budete chtít pověsti přečíst v klidu doma, doporučujeme naši knihu Tajemství pražských půlnocí, kde jich naleznete 432.


Vedle pověstí však přízemní část expozice nabízí také interaktivní exponáty, které potěší hravé návštěvníky všech věkových kategorií. Uvidíte rovněž kouzelné originální ilustrace a postavy strašidel vystupující ze zdí. Pražské zdi jsou totiž doslova nabité pověstmi o lidech, kteří v nich žili a vracejí se tak zpět na tento svět. Nahlédněte pod pokličky vodnických hrnečků, poznejte sami sebe jako strašidlo v kouzelném zrcadle, či pohleďte na vizi bájné pohanské Kněžny Libuše.

A kdyby vás interaktivita lákala ještě více, máme pro Vás Komnaty strachu s prvky únikové hry. Na návštěvu u nás rozhodně nezapomenete.

FAQ

Často kladené dotazy

Dospělí: 190 Kč
Studenti: 140 Kč
Děti a důchodci: 95 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 440 Kč
Dítě v rodině navíc: + 40Kč

(Slevy se nesčítají)

Praguecard (cool pas): 20%
Přažská “tramvajenka”: 20% 
ITIC: 20%
Skupiny nad 15 osob: 20%
ZTP: 50% sleva, ZTP+P 50% sleva + doprovod zdarma
S účtenkou z Kellyxíru 20% sleva

Zvýhodněná dvojvstupenka i do Muzea pražských pověstí a strašidel

Dospělí: 350 Kč
Studenti: 250 Kč
Děti a důchodci: 160 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 800 Kč
Dítě v rodině navíc: + 70Kč

Zvýhodněná čtyřvstupenka i do Muzea pražských pověstí a strašidel, Muzea Karlova mostu a na plavbu lodičkou do Pražských Benátek

Dospělí: 650,- Kč
Studenti: 560,- Kč
Děti a senioři: 450,- Kč
Rodina: 1670,- Kč