Je potřeba se rezervovat?

Rezervace jsou potřeba pouze pro skupiny. Ty pak od nás automaticky získávají průvodce. Běžný návštěvník může přijít kdykoli v otevíracích hodinách muzea.

Může se fotografovat?

Fotografování je dovoleno v celém muzeu. Budeme rádi, když ve svém rodinném albu budete mít krásnou vzpomínku na naše strašidla.

Bude na nás něco skákat?

V uličce duchů je čas zastaven a nic tedy neskáče. Je tu pouze atmosféra pražské noci a prostorový zvuk. Pro zájemce o bafání máme speciální akce, které lze pro skupinu též objednat.

Je muzeum vhodné pro děti?

Mezi časté návštěvníky patří jak rodiny s dětmi, tak školní výpravy. Je však spíše na zvážení rodičů jak bujnou fantazii má jejich dítě. Jsou tříleté děti, co se nebojí a desetileté co mají strach. Pokud zkusíte s dětmi do muzea jít a dítě odmítne sestoupit do uličky duchů, vrátíme Vám polovinu vstupného. Nikdo z Vás však nesmí vkročit do uličky duchů. Pro malinké a bojácné děti doporučujeme buďto komentované prohlídky, které naleznete v kalendáři akcí, nebo vycházky Se strašidlem za strašidly či plavby Parníkem s vodníkem. Tam poznají, že pražských strašidel se není třeba bát.

Můžeme do muzea s kočárkem?

Ano, s kočárkem můžete absolvovat celé přízemí muzea, do podzemní uličky musíte bez kočárku, ale ten lze zaparkovat přímo u pokladny a dítko vzít do náruče.

Je muzeum pro handicapované?

Bohužel muzeum není z technických a dispozičních možností prostoru uzpůsobitelné pro vozíčkáře. Ti mohou pouze do přízemní části a sem jim umožníme vstup zdarma. Nevidomí mohou využít toho, že na exponáty je možné opatrně sahat a tak si mnoho strašidel mohou ohmatat. Je však nezbytné vzhledem k členitosti prostoru a též k potřebě znalostí pověstí, aby nevidomý přišel s průvodcem. Pro jiná postižení nemá muzeum žádné omezení.

Máte turistické známky, vizitky, mince?

Turistické známky bohužel nemáme, nechtějí nám je vydat. Máme však mince a turistické vizitky.

Má muzeum audioprůvodce?

Ano, je to aplikace pro Váš mobilní telefon, kterou si můžete zdarma stáhnout podle jména Mysteria Pragensia. V celém muzeu je pak bezplatné wi-fi Audioguide.