20227985_10213681258728031_106753786_o

FAMULUS

Tajný spolek alchymistů a mágů staré Prahy se otevírá všem…

Za tajnými dveřmi, na vrcholu starodávné věže, do které vede nejstarší dřevěné točité schodiště v Praze, kde bublají kotlíky a síra se škvíří v plamenech, v laboratoři, která nikdy neměla vydat svá tajemství, promlouvá Magistr Edward Kelley, slovutný alchymista, ke svým druhům:

„Sešli jsme se zde, vystoupili z mlhy časů dávno minulých, abychom po staletích obnovili činnost  Tajného spolku alchymistů a mágů staré Prahy. Přestože kořeny našeho společenství sahají až do časů císaře Rudolfa II, nikdo z nás nevěřil, že takové časy přijdou. Slovutní mistři, páni magistři z našeho středu, dospěli k rozhodnutí, které možná změní běh dějin. Naše řemeslo, naše poslání a náš odkaz jsou ohroženy! Z velice dalekého východu, na jedovatém netopýru přiletěl nepřítel tak malý, že ho pouhé oko ani nezahlédne. Přesto je tak zlý, že může zničit vše, co jsme dlouhé věky budovali. Dospěli jsme k rozhodnutí, že náš spolek, jehož existence měla navždy zůstat skryta, otevřeme nové krvi, abychom společně ubránili naše vědění. Zasvětíme nové fámuly a uvedeme je do tajů alchymie, do středobodu vědění, poodkryjeme jim tajemství zrodu Kamene mudrců a výroby zlata, po jehož tajemství toužil nejeden mocný vladař historie světa, aby tak s námi pomohli náš svět zachránit. Na oplátku žádáme, aby tito noví fámulové nedovolili našemu umění zaniknout, na nás zapomenout a naše sídlo i dílo nechat zmařit. Nad vetřelcem je třeba zvítězit.”

Zde jsou podmínky a odměna pro ty, kdož budou hodni stát po našem boku v Den Zasvěcení:

Úkoly pro přijetí fámula:
Zakoupení přijímacího Glejtu do tajného spolku Fámulus pro jednu osobu v ceně 490,- Kč.
Možné je též posílení spolku o celou fámulovu rodinu (max 4 osoby) – to umožňuje Glejt za 1299,-Kč

Výhody fámula: 
Glejt opravňuje k účasti na tajné slavnosti zahajovací seanci spolku. Částečně odtajněný program celovečerní seance je zde:

  • Hodokvas s ochutnávkou tajných elixírů na počest přijetí nových fámulů
  • Aktivní shlédnutí výukového experimentu výroby zlata a Kamene mudrců (pro nezasvěcené zvaného alchymistická show Oživlá laboratoř ovšem obohacená o novinky) s možností osobního vyzkoušení experimentů.
  • Instruktážní noční prohlídka laboratoře pod vedením slovutného alchymisty a předsedy spolku samotného Magistra Edwarda Kelleyho
  • Podpis a předání Glejtu Fámula a zapsání nových členů do Knihy pražských alchymistů a mágů staré Prahy v alchymistickém plášti s možností pořizování obrazů živých i neživých.

GLEJT ZÍSKÁTE ZDE

POZOR: Glejt je jedinkrát přenosný a můžete jím obdarovat své blízké.

Zdvojené zneužití glejtu se tresce utětím uší.