_DSC8949a

Novým světem za pověstmi světů dávných

Vydejte se tajemnými uličkami podhradí, přes Nové zámecké schody, kolem Hradu a přes Nový svět až na vyhlídku u Strahovského kláštera. Průvodcem vám na cestě bude jedno z pražských strašidel, které zná důvěrně všechny pověsti z míst, která budete procházet. A protože dokáže ze stínu vylákat  i zdejší strašidla, jistě vám mnohá představí osobně. V pověstech se dozvíte proč přišel Ruprecht o hlavu, kde straší nahá Cecilka, co vysvobodí kupce Haňku, jak se dostal italský trubač ke strašení na Nových zámeckých schodech, komu se říkalo Marie poustevnice, čím je Nový svět nový, kde je brána pekelná a který pohanský háj v Praze stále ještě máme, a mnoho dalších zajímavostí.
(Dříve se vycházka jmenovala Se strašidlem za strašidly Malou Stranou na Hradčany)

Trasa: Valdštejnská – Sněmovní – Thunovská – Nové Zámecké schody – Hradčanské náměstí – Kanovnická – Nový Svět – Černínská – Loretánské náměstí – Loretánská – Pohořelec – Strahovský klášter.

Cena: Dospělí: 230,- Kč (Při koupi vstupenky předem 190,- Kč)
            Studenti (16-26): 160,- Kč (Při koupi vstupenky předem 140,- Kč
            Senioři: 110,- Kč (Při koupi vstupenky předem 90,- Kč)
            Děti (6-15): 60,- Kč (Při koupi vstupenky předem 50,- Kč)
            Děti do 6 let zdarma

Online prodej vstupenek ZDE

Sraz: V parku u metra A Malostranská – Blízko vchodu do Valdštejnské jízdárny
Doba trvání: 2 hodiny
Vozíčkáři: Bariéra Nové zámecké schody (při včasném informování lze zajistit bezbariérovou obměnu trasy. I ta však bude do prudkého kopce Nerudovy ulice).
Kočárky: Nutno počítat s vynesením Nových zámeckých schodů
Zvířata: Dovolena