Úvodní

Láska v karanténě – livestreamové čtení hry 24.5. v 19:30

Světová premiéra vpředvečer „konce“ divadelní karantény

Česko-estonská hra „Láska v karanténě“ vznikala online, kdy estonská dramatička Loone Ots psala všechny ženské repliky a český autor Filip Jan Zvolský psal repliky mužské. Ve hře se střídají pohledy do soukromí tří párů, které pojí dvě skutečnosti. Vždy je žena z Estonska a muž z Čech a všechny tři páry se ocitají ve 40tidenní karanténě kvůli pandemii coronaviru. Každý pár vstupuje do příběhu v jiné fázi vztahu a každý ji také jinak opouští. Všechny páry však sledujeme jednotně v den zahájení karantény, po deseti dnech, po 25ti dnech a v den, kdy karanténa končí. 

Hra byla v originále napsána anglicky a hned následně si každý ze spoluautorů udělal překlad do svého rodného jazyka. Vzhledem k aktuálnosti hry i skutečnosti, že v obou zemích je divadelní provoz velmi omezen se autoři rozhodli uvést hru nejprve v livestreamovém čtení. Osloveny byly partnerské dvojice herců, kteří spolu prožili karanténu a jejich vnímání tématu tak může být o to autentičtější. V obou zemích pak bude premiéra v totožný okamžik, tedy 24.5. v 19:30 našeho času (v Estonsku 20:30). Česká verze bude vysílána živě ze tří domácností, zatímco v Estonsku půjde o sestřih předtočeného čtení. Českou podobu naleznou lidé na youtube kanálu Divadla Apropo a na FB profilu www.facebook.com/apropodivadlo. Tamtéž bude zpětně i odkaz na verzi estonskou.

Obsazení českého livestreamového čtení: Pavlína a Lukáš Jurkovi (Divadlo Láryfáry a další), Magdalena a Vojtěch Duřtovi (Divadlo Fígl) a Hana Drozdová a Šimon Bilina (JAMU) 

Dobrovolné vstupenky ZDE