P.B.

Petr Babický

Hudební skladatel.

Petr Babický má klasické hudební vzdělání (obor akordeon a skladba) a v období do roku 89 byl znám spíše jako kapelník a kytarista rockové skupiny Nestor (ale i jako muzikant v jiných hudebních seskupeních) pro kterou byl už od konce 60tých let dvorním skladatelem a textařem. Po kapele a tím i po tvorbě P.B. se z té doby nezachovalo mnoho záznamů (Nestoři byli výhradně protirežimní skupina produkující satiru na tehdejší poměry) i když na LP desce se už u Pantonu začalo pracovat, a kapela vystoupila s umírněnějším repertoárem několikrát v televizi a zúčastňovala se pravidelně velkých akcí. V roce 86 byla ale celostátně zakázána, takže až po roce 89 se přikročilo k vydání dvou vzpomínkových a jedné čerstvé CD desce s repertoárem P.B. V roce 2005 se podařilo získat a zvukově zrekonstruovat i poslední koncertní vystoupení v Rakovníku a vzniklo vzpomínkové live album „Live in ČSSR“ s průřezem těch nejlepších písniček P.Babického i s pro kapelu typickou atmosférou.

V roce 2000 začal P.B. pracovat pro některé produkce jako autor hudby k reklamním spotům. Poté se přidala i práce na filmech pro Českou televizi, pro nezávislé filmové produkce i pro produkci své vlastní společnosti Studionest s.r.o., kterou vlastní se svou manželkou Marií.

Do dnešní doby patří do výčtu prací hudba pro více než 150 reklamních TV a radio spotů, 7 filmů pro ČT, 10 filmů pro jiné produkce, hudba ke třem TV seriálům, scénická hudba pro divadla, výstavy a sportovní akce, tzv.hudební grafika  pro TV NOE, v roce 2005 vydané CD „Stromy“ s meditativní muzikou, několik skladeb symfonické hudby a v současnosti mimo jiné i dva dokončené muzikály na libreta F.J.Zvolského „MASH“ a „Kráska z perutí“.

Součástí skladatelské práce je i nahrávání skladeb ve vlastním studiu.