_DSC8794a

Za strašidly staré Prahy podhradím až na Hrad

Vydejte se na vycházku tajemnými uličkami podhradí až na Pražský Hrad. Průvodcem vám na cestě bude jedno z pražských strašidel, které zná důvěrně všechny pověsti z míst, která budete procházet. A protože zná osobně i zdejší strašidla, jistě mnohá vyzve, ať vystoupí ze stínů. V pověstech se dozvíte proč Karlův most přečkal tolik staletí, proč se Čertovka jmenuje Čertovka, kde žije nejzlejší pražský vodník, kde se vzaly na Čertovce zámečky, kde stál první dům v Praze, kam vodníci nechodili na pivo, kterou zahradu stavěli pro Rusalku, kde přišel Dům u osla v kolébce ke svému jménu, proč v Nerudově ulici straší rarach, kdo střeží Pražský hrad, co dokáže předpovědět zvon Zikmund, jakým domem končí Zlatá ulička, kdo strašil Karla IV., kde zasadil svatý Václav první vinou révu u nás a mnoho dalších zajímavostí.
(Vycházka se dříve jmenovala Se strašidlem za strašidly Malou Stranou na Hrad)

Trasa (2,4 km): Mostecká – Karlův most – Kampa – Velkopřevorské náměstí – Maltézské náměstí – Prokopská – Tržiště – Břetislavova – Jánský vršek – Nerudova – Hradčanské náměstí – Pražský hrad – Opyš.

Cena: Dospělí: 190,- Kč (Při koupi vstupenky předem 160,- Kč)
          Studenti: 130,- Kč (Při koupi vstupenky předem 100,- Kč
          Děti / Důchodci: 80,- Kč
          Rodina (max 2+2): 450,- Kč (Při koupi vstupenky předem 350,- Kč)
          Děti do 6 let zdarma

Online prodej vstupenek ZDE

Sraz: Muzeum pražských pověstí a strašidel, Mostecká 18, Praha 1 u pokladny

Doba trvání: 2 hodiny
Vozíčkáři: Bariéra na Jánském vršku – schody (při včasném informování lze zajistit bezbariérovou obměnu trasy. I ta však bude do prudkého kopce).
Kočárky: Bez omezení (Pouze přeneseme jedno problémové místo)
Zvířata: Dovolena